پاسخ به سوالات متداول

چگونه می ‌توانم سفارش خود را در برلیان سبز ثبت کنم؟

برای ثبت سفارش در برلیان سبز پس از ایجاد حساب کاربری یا ورود به حساب کاربری خود، کالای مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه نمایید، سپس برای تکمیل سفارش، اطلاعات گیرنده سفارش و آدرس خود را وارد‌ نمایید، پس از انتخاب روش و زمان ارسال، نحوه پرداخت خود را انتخاب نمایید و سفارش خود را تکمیل کنید. ما در برگه نحوه ثبت سفارش به این موضوع به طور کامل پرداخته ایم .

آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌ توانم سفارش خود را ثبت کنم؟
 

بله در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌ توانید سفارش خود را ثبت‌ نمایید، توجه داشته باشید سفارش‌هایی که در ساعات و روز‌های غیر‌کاری ثبت می‌شوند، در اولین روز کاری بر اساس الویت مورد پردازش قرار می‌گیرند.

چگونه می ‌توانم سفارش خود را لغو کنم؟
 

برای لغو سفارش با واحد خدمات پس از فروش برلیان سبز تماس بگیرید، همکاران ما راهنمایی‌ها و اقدامات لازم برای انجام درخواست شما را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

چگونه می توانم سفارش خود را پیگیری کنم؟
 

برای پیگیری سفارش لطفا وارد صفحه ی پروفایل خود شده و بخش لیست سفارشات را مشاهده نمایید تا از آخرین وضعیت سفارش با خبر شوید. لازم به ذکر می باشد که سفارشاتی که از طریق پست ارسال می شوند در بازه ای که به شما هنگام ثبت سفارش نمایش داده میشود تحویل داده شده و قابل پیگیری با پست از طریق کد مرسوله میباشد. برای اطلاعات بیش تر در خصوص پیگیری سفارشات خود می توانید با شماره ی ۳۱۳۱۵۴۳۲ – ۰۳۱ تماس گرفته و با کارشناسان برلیان سبز در ارتباط باشید.

آیا امکان دسترسی دقیق به تاریخ انقضای محصولات می باشد؟
 

به علت تنوع و تعداد بالای کالا های موجود در سایت امکان ثبت تاریخ انقضا برای هر محصول وجود ندارد. اما برلیان سبز برای اطمینان خاطر شما تضمین میکند که در صورتی که تاریخ انقضای کالایی در سایت مشخص نشده باشد که کمتر از 6 ما یا 3 ما است . (باید بالای 6 ماه تاریخ انقضا داشته باشد) و در صورتی که در بررسی با کارشناسان پشتیبانی مشخص شود غیر از این حالت است، کالا از شما دریافت و هزینه تقدیم میگردد.

آیا برلیان سبز مشاوره رایگان دارد؟
 
بله؛ در صورت هرگونه سوال مشاوره ای می توانید با شماره ی ۳۱۳۱۵۴۳۲ – ۰۳۱ تماس گرفته و با بخش مشاوره‌ی برلیان سبز در ارتباط باشید. تمامی خدمات مشاوره رایگان می باشد.

هزینه ارسال سفارش چقدر است؟
 

هزینه ارسال سفارش‌ ها در شهر اصفهان 30000 تومان و هزینه ارسال پستی به سراسر کشور برای پست سفارشی 40000 و برای پست پیشتاز نرخ مصوب پست می باشد. 

ارسال با پیک به سطح شهر، شامل چه مناطقی می شود؟
 

در حال حاضر تمام مناطق 15 گانه اصفهان تحت پوشش پیک می باشد. بدیهی است که مناطق دورتر هزینه پیک بیشتر بوده و این هزینه مازاد به عهده‌ی مشتری می باشد.

پس از ثبت سفارش چقدر طول می‌کشد تا سفارش به دست من برسد؟
 

اگر در شهر اصفهان هستید در کمتر از 12 ساعت سفارش شما تحویل داده خواهد شد. اما اگر خارج از شهر اصفهان هستید سفارش شما طی 2 تا 5 روز کاری پس از تحویل سفارش به پست به دست شما خواهد رسید.

آیا برای ثبت سفارش نیاز به ثبت نام و حساب کاربری دارم؟
 
بله برای ثبت سفارش لازم است بر روی سایت، یک حساب کاربری داشته باشید. ایجاد حساب کاربری بر روی سایت برلیان سبز بسیار ساده می ‌باشد.
چگونه حساب کاربری ایجاد کنم؟
 

روی علامت آدمک که در سمت چپ بالای صفحه سایت دیده می شود کلیک کرده و سپس روی گرینه ی ورود/ثبت نام کلیک کنید. 

در قسمت عضویت سایت آدرس ایمیل خود را بنویسید. یک لینک برای تعیین رمز عبور جدید به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود. با استفاده از لینک وارد سایت شده و رمز عبور جدید تعریف نمایید.

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید؟

اگر پاسخ سوالات خود را پیدا نکردید و نکته ای برای شما مبهم مانده است می توانید، با شماره تلفن ۳۱۳۱۵۴۳۲ – ۰۳۱ با ما تماس گرفته و سوال خود را مطرح کنید. برلیان سبز همیشه در کنار شما خواهد بود.