آرایش صورت, مقاله

پودر فیکس یا اسپری فیکس چیست و چه کاربردی دارد؟

پودر فیکس یا اسپری فیکس چیست و چه کاربردی دارد؟

پودر فیکس یا اسپری فیکس چیست و چه کاربردی دارد؟ سوالی است که احتمالا خیلی از افرادی که به صورت روزانه آرایش می‌کنند در ذهن خود دارند. همه ما هنگام آرایش‌کردن امید داریم این آرایش با همین کیفیت در تمام طول روز ، مهمانی و یا قرار بیرون حفظ شود. همچنین انتظار داریم آرایش حرفه ای و زیبای ما در برابر آب ، باد و آلودگی‌های محیطی دچار عیب و نقص نشود. اما چگونه ممکن است؟

چطور می‌شود ساعت ها زحمت آرایش و هزینه را حفظ کرد و نگرانی از بابت به‌هم‌ریختگی آرایش در زمان طولانی را نداشت. اصلا تصور کنید بانویی زیبا را با گریمی بسیار سنگین و آرایشی حرفه‌ای برای بزم عروسی آماده کرده‌اید ،همه‌ی چشم ها به عروس زیباست و هیچ کس تصور این را ندارد که آرایش به این زیبایی در طولانی‌شدن زمان عروسی خدشه‌دار شود.

پس باید چاره‌ای اندیشید زیرا نه می‌توان دائم نگران بود و نه امکان دارد تجدید آرایش کنید، پس بهتر است با توسل به علوم آرایشی جدید ، ابزار آرایشی جدیدی بیابیم و کار خود را بی‌نقص کنیم.

این ابزار جدید آرایشی که می‌تواند معجزه کند و ساعت‌ها آرایش را بدون نقص و عیب با همان کیفیت آغازین حفظ کند چیزی نیست مگر پودر فیکس یا اسپری فیکس‌کننده، که می‌تواند به خوبی آرایش و گریم شما را با کیفیت حفظ نماید. امروز قصد داریم در مورد شناخت بهتر و کارکرد این ماده‌ی آرایشی با شما صحبت کنیم پس با ما باشید.

فیکساتور چیست ؟

فیکساتور ماده‌ای به شکل اسپری یا پودر بوده که برای تثبیت و ماندگاری آرایش در زمان طولانی استفاده می‌شود. اگر در زمینه آرایش به صورت اصولی و حرفه‌ای کار می‌کنید، می دانید پرایمر نقطه آغاز آرایش بوده که به عنوان زیرساز آرایش به کار می رود، در برابر این نقطه آغاز ، نقطه پایانی وجود دارد که فیکساتور می‌باشد. زمانی که آرایش شما به اتمام می‌رسد، با استفاده از فیکساتور می‌توانید آرایش را برای مدت طولانی ماندگار کنید.

فیکساتور کاملا بی‌رنگ بوده و رنگ و بافت آرایش را تغییر نمی‌دهد. عملکرد فیکساتور به دو گونه می‌باشد. نوعی از فیکساتور‌ها با ایجاد چسبندگی بر روی صورت از ریختن آرایش جلوگیری می‌کنند، و نوع دیگر آن با جلوگیری از فعالیت‌های پوستی از دگرگون شدن آرایش جلوگیری می‌کنند. باید توجه داشته باشید که نمی‌توانید به طور روزانه و همیشگی از فیکساتورها استفاده کنید، زیرا در طولانی مدت آسیب جدی به پوست می‌ساند. چنانچه گفتیم فیکساتور ها دو نوع مختلف دارند، یک نوع پودری که به پودر فیکس معروف است و دیگری اسپری فیکس می‌باشد.

در ادامه مقاله ( پودر فیکس یا اسپری فیکس چیست و چه کاربردی دارد؟ ) هر کدام توضیح خواهیم داد.

پودر فیکس چیست؟

پودر فیکس fixing powder با نام‌های دیگری چون پودر تثبیت‌کننده آرایش و پودر شفاف Translucent powder در بین آرایشگران شناخته شده است. این پودر خارق‌العاده کمک می‌کند در زمان طولانی آرایش و گریم صورت شما با همان کیفیت ابتدایی حفظ شود، می‌توان گفت طبق ادعای سازندگان این پودر، با استفاده از پودر فیکس‌کننده آرایش دیگر نگرانی از بابت بهم ریختگی آرایش در زمان طولانی نخواهید داشت.

مشخصات پودر فیکس با کیفیت

پودر فیکس یا اسپری فیکس چیست و چه کاربردی دارد؟

یک پودر فیکس با کیفیت دارای چه مشخصاتی است؟ همانطور که می‌دانید اکثر برندهای آرایشی معروف نسبت به تولید و عرضه پودر فیکس نیز فعال می‌باشند. اما کدام پودر فیکس با کیفیت می‌باشد؟ طبق نظر حرفه‌ای ها پودر فیکسی مرغوب و مناسب می باشد که دارای ذرات بسیار ریز باشد. زیرا این ذرات ریز به خوبی و یکدست روی آرایش قرار گرفته و پوشش‌دهی بهتری دارد.

یکی دیگر از مشخصه‌های پودر فیکس با کیفیت ، پودری است که در ساختار آن از سیلیکا و زینک اسید استفاده‌نشده باشد، زیرا این مواد پوست را به صورت مصنوعی و گچی نشان می‌دهند. سری نمکدانی پودر فیکس یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این محصول می‌تواند باشد زیرا کمک می کند مقدار کمتر پودر در دسترس قرار گرفته و استفاده بهتر و حرفه‌ای تری از پودر شود.

پودر فیکس در دو نوع مات و براق وجود دارد. از پودر فیکس باید به مقدار بسیار کمی بر روی پوست استفاده کرد. برای استفاده از پودر فیکس کافیست از یک اسفنج آرایشی یا یک براش تخت استفاده کنید. بعد از زدن پودر فیکس می‌توانید از یک براش مخصوص محو و فید کردن پودر استفاده کرده و پوشش‌دهی پودر را کامل کنید. با استفاده از پودر فیکس ضمن ماندگاری بیشتر آرایش، نقص و عیب‌های باقی مانده صورت را نیز برطرف کنید.

پودر فیکس یا اسپری فیکس چیست و چه کاربردی دارد؟

ویژگی های یک پودر فیکس کننده مرغوب

کدام قسمت صورت نیاز به فیکساتور دارد ؟

  • ناحیه تی T : استفاده از پودر فیکس در ناحیه پیشانی و بینی از براق‌شدن این قسمت جلوگیری می‌کند.
  • زیر چشم ها : استفاده از پودر فیکس در این قسمت از ایجاد خطوط جلوگیری می‌کند و باعث ثابت ماندن آرایش سایه و ریمل می‌شود.
  • خط خنده : خط خنده شامل خطوطى به شكل پرانتز در دو طرف دهان است كه از بينى شروع مى شوند، با استفاده از پودر فیکس می‌توانید این خطوط را تا حد زیادی محو کنید.
  • زیر خط گونه : از پودر فیکس در این قسمت برای بالا بردنخط کانتور می‌توانید استفاده کنید.
  • دو طرف بینی : استفاده از پودر فیکس در دو طرف بینی باعث می‌شود که آرایش صورت در اثر عرق کردن دچار تغییر نشده و ثابت بماند.
  • چانه : با استفاده از فیکساتور می‌توانید خطوط این قسمت را محو کنید.
  • – زیر خط گونه که امکان نمایان کردن کانتور را افزایش می‌دهد. استفاده از فیکساتور برای زمان‌هایی که کانتور صورت را زیادی پایین کشیده‌اید نیز بسیار کارآمد است تا از این طریق به خوبی آن را محو نمایید.

انتخاب فیکساتور بر اساس نوع پوست

پوست چرب : اگر پوست چربی دارید بهتر از فیکساتور پودری استفاده کنید.

پوست خشک : برای پوست خشک می‌توانید از هر دو نوع فکساتور پودری و اسپری استفاده کنید. فیکساتور کمک می‌کند، دوام آرایش بر روی پوست خشک بیشتر شود. بعضی از فیکساتورها دارای مواد آبرسان بوده و مناسب پوست خشک می‌باشند.

انواع پودر فیکس در برلیان سبز 

اسپری فیکس 

پودر فیکس یا اسپری فیکس چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که در ابتدای مقاله ( پودر فیکس یا اسپری فیکس چیست و چه کاربردی دارد؟ ) گفتیم : فکساتورها دارای دو نوع پودری و اسپری می‌باشند در این قسمت می‌خواهیم در مورد اسپری فیکس، مطالبی را بیان کنیم. اسپری فیکس دارای ساختاری بر پایه الکل می‌باشد، اما باید توجه داشت الکل آن به گونه‌ای نیست که ایجاد حساسیت و یا خشکی پوست شود، در این اسپری‌ها رایحه بسیار قوی وجود دارد که باعث محو‌شدن رایحه الکل می‌شود.

کسانی که دارای پوست خشک هستند، اسپری فیکس برای آن‌ها بهترین گزینه می‌باشد. زیرا اکثر اسپری‌های فیکساتور دارای خاصیت آبرسانی پوست بوده و با حفظ رطوبت پوست از خشکی بیشتر آن جلوگیری می‌کند. اسپری فیکس باعث می‌شود آرایش روی پوست خشک دوام بیشتری داشته و پوست نرمی و لطافت خود را حفظ نماید.

افرادی که دارای پوست چرب یا مختلط می‌باشند نیز می‌توانند از اسپری فیکساتور استفاده نمایند. البته باید این افراد به دنبال فیکساتوری باشند که دارای خاصیت کنترل‌کننده چربی پوست می‌باشد. برای استفاده بهتر از اسپری فیکساتور، اسپری را در فاصله سی‌سانتی‌متری از صورت گرفته و سپس ناحیه دلخواه را اسپری نمایید. می‌توانید اسپری صورت را در دو مرحله انجام دهید تا ماندگاری آرایش بیشتر شود.

ویژگی های یک اسپری فیکس مناسب

انواع اسپری فیکس در برلیان سبز 

کلام آخر

در مقاله کوشیدیم شما را با اسپری فیکس و پودر فیکس و کارکرد هر یک از آنها آشنا نماییم، ادعایی نداریم که مقاله بی‌نقص بوده و تمام نکات بیان شده ، اما سعی خود را کرده‌ایم تا مطلبی از قلم نیفتاده باشد. خوشحال می‌شویم اگر در مورد فیکساتورها نظری دارید و یا دارای تجربه شخصی در زمینه استفاده از پودر فیکس یا اسپری فیکس هستید، تجربیات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

author-avatar

درباره aaliabadi

من اینجام تا کمک کنم دانش خودم و شما نسبت به جهان پیرامونمون بیشتر بشه بخصوص در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی. امیدوارم با نوشته هام کمک کنم شما آگاهی بهتر و بیشتری پیدا کنید و در نتیجه انتخاب و خرید بهتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *